Dotarcie do potencjalnych klientów jest kluczowe w biznesie. Ścianki banerowe to konstrukcje, które z łatwością ustawisz w dowolnym pomieszczeniu. Wykorzystasz je również na targach i innych eventach, aby skutecznie promować produkty i usługi.
W tym artykule omawiamy zalety ścianek banerowych i podpowiadamy, jak zaprojektować jedną z nich.
Zobacz również
Ścianka banerowa – zastosowanie i zalety?
Ścianka na baner to lekka konstrukcja wolnostojąca. Przeznaczona jest ona raczej do użytku wewnętrznego. Można postawić ją w np. siedzibie firmy, w sali konferencyjnej czy na hali wystawienniczej podczas targów.
Modułowe wykonanie z rur i złączy rurowych pozwala na dowolną konfigurację pod kątem wielkości czy ustawienia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć kilka ścianek. Można dzięki temu stworzyć różnego rodzaju ściany i boxy prezentacyjne, kostki reklamowe czy stoiska wystawiennicze.
Poznaj zalety ścianek banerowych.
Łatwość ustawiania i przestawność
Ścianki banerowe charakteryzują się niezwykłą w ustawieniu. Dzięki temu baner można prezentować w wielu lokalizacjach i łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Pozwoli to dotrzeć do różnych grup potencjalnych klientów i zwiększyć efektywność reklamy.
Szybkość składania konstrukcji
Modułowa budowa ścianki banerowej zapewnia szybkość składania i demontażu. Dzięki temu możesz postawić reklamę w kilka minut. Jest to szczególnie istotne, jeśli nie masz dużo czasu na przygotowanie konstrukcji (np. podczas montażu stoiska targowego). Pozwala to również na łatwe transportowanie poszczególnych rur i złączy na miejsce docelowe.
Elastyczność i wszechstronność
Ścianki banerowe są niezwykle elastycznym narzędziem reklamowym. Mogą być dostosowane do różnych rozmiarów banerów. Bez względu na to, czy potrzebujesz małej, kompaktowej ścianki banerowej na konferencję, czy dużej konstrukcji na targi branżowe.
Ważne!
Ścianki banerowe to konstrukcje wolnostojące, które mogą się przewrócić pod naporem wiatru. W użytku zewnętrznym lepiej spiszą się tablice reklamowe.
Projektowanie ścianek banerowych
Przy projektowaniu ścianki reklamowej najważniejszą kwestią jest dopasowanie stelaża do rozmiaru banera. Zachęcamy do przeczytania artykułu o tworzeniu własnych konstrukcji reklamowych, gdzie opisaliśmy wzór na obliczenie tych wielkości.
Jeśli projektujesz ściankę banerową, potrzebne będą Ci następujące elementy:
- rury aluminiowe o średnicy 42 mm – na ramę i podstawę stelaża,
- 2x kolano 90° – na górne narożniki ścianki,
- 2x trójnik narożnikowy (konstrukcja niska) lub 4x trójnik jednogniazdowy (konstrukcja “na nogach”),
- 4 zaślepki do rur na dole.
Ścianka banerowa – przykładowe realizacje
Ścianki wolnostojące na baner są praktyczne w biznesie z powodu swojej mobilności, możliwości dostosowania rozmiaru i łatwego montażu. Jeżeli zdecydujesz się z nich skorzystać, bez problemu zaprojektujesz swoją własną konstrukcję.
Zachęcamy również do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie oferujemy gotowe stelaże wolnostojące na baner. Istnieje również możliwość zamówienia takiego produktu o nietypowych wymiarach, dostosowanego do Twoich potrzeb.
Zobacz niektóre z naszych realizacji.